ERDEM HOLDİNG

1965 yılından günümüze Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan şirketlerin bir çatı altında toplanması amacıyla kurulan Erdem Holding; pazarlama, telekomünikasyon, kimya, enerji, inşaat ve yapı malzemeleri, sigortacılık, taşımacılık, turizm ve sosyal hizmetler alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biridir.

1978 yılında ticari faaliyetlerine başlayan ve 1993 yılından bu yana Türkiye’de GSM sektörüne önemli katkılarda bulunan GENPA’nın çekirdeğini oluşturduğu ERDEM HOLDİNG, 2007 yılı itibariyle çatısı altındaki 17 şirket ve bir vakıfla (Erdem Vakfı) faaliyetini sürdürmektedir. Türkiye ekonomisinin son yıllarda yakaladığı dinamik, yenilikçi ve atılımcı sürece paralel olarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmektedir.

Erdem Grup şirketlerine kısaca göz atalım: 

  • GENPA - GENPA Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri San. Tic .A.Ş.

Tüm Türkiye'ye yayılmış 1600 sözleşmeli bayisi, satış mağazası ve 4000'i aşkın alt-bayisi ile Türkiye'nin cep telefonu ve kablosuz iletişim alanında lider distribütör olarak faaliyet gösteren GENPA, Türkiye'nin en büyük beşinci IT Şirketi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır (cep telefonu cihaz ve ekipmanları satışında birinci sıradadır).
www.genpa.com.tr

  • AGDAŞ – Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş.

Türkiye'de özel sektöre ait ilk doğal gaz dağıtım şirketidir. Firma, 2003 yılında Erdem Holding tarafından satın alınmıştır ve 30 yıldan bu yana EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) lisansına sahiptir.

2008 itibariyle, yaklaşık 850 km uzunluğunda çeşitli boy ve tipte boru hattı inşaatı tamamlanmıştır. Böylelikle konut alanlarının %45'i hizmet alanına alınmıştır. Şehir büyüdükçe, yapılacak toplam yatırımlarla boru hattı uzunluğunun 150 milyon $'lık maliyet karşısında 3000 km.yi geçmesi beklenmektedir.
www.agdas.org

  • YTY - Yeni Teknik Yapı İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş.

Yeni Teknik Yapı 1995 yılında kurulmuştur. Genç bir kuruluşun dinamizmini, tecrübeli insan kaynağını, yüksek teknoloji ve modern yönetim sistemleri ile buluşturarak önemli başarılara ve bugünkü rekabet gücüne ulaşmıştır. Yeni Teknik Yapı, bugünün rekabet ortamında, hizmetin oluşturulması ve sunulması sürecinin kurumsal bir yapı ile desteklendiği şirketlerin, müşteriler tarafından uzun vadeli güvenilir bir iş ortağı olarak kabul ve tercih edildiği yaklaşımı benimsemekte ve kaynaklarını bu anlayışa uygun olarak yönetmektedir.
www.yeniteknikyapi.com.tr

  • KOMPOZİT KİMYA VE ELEKTROMEKANİK MALZEME SAN.VE TİC.A.Ş.

Kompozit Kimya A.Ş. Erdem Holding bünyesinde bir kuruluş olarak 2004 yılının Nisan ayında faaliyete geçmiş ve ürünlerini NFG markası ile tescil ederek piyasaya sunmuştur. Önce kalite anlayışı ile yola çıkan Kompozit Kimya A.Ş. üretimine başladığı ilk yıl içinde EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 2009 Yılı sonu itibariyle de ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerini almıştır. TSEK belgeli SMC Hamuru üretiminin yanında 2007 yılında kompozit mazgallar ve rögar kapağı için ağır taşıt trafiğine uygun TSE belgesi alarak ürün kalitesini tescillemiştir. Kompozit Kimya A.Ş. ; Doğalgaz Servis Kutuları, Rögar Kapakları, Muhtelif Tiplerde Mazgallar, Kaldırım Tipi Mazgal, Ağaç Dibi Mazgal, Sight Hole Cover, Vana ve Priz Buşakle, Kaldırım Parke ve Kilit Taşı, Yağmur Oluğu, Bordür Taşı, Bank, Stadyum Koltuğu, Ek Odası, Yol Sınır Elemanı, Direk Dibi ve Elektrik Panoları üretimi ile yurt içi ve yurt dışı pazara açılmıştır.
www.kompozitkimya.com.tr

  • Dörken Sistem A. Ş.

Dörken Sistem A.Ş., Avrupa’nın yapı malzemeleri üretiminde lider Alman şirketi Dörken GmbH & Co. KG ile Erdem Holding arasında 4 Şubat 2005 tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşması sonucu Nisan 2005 tarihi itibariyle kurulmuştur.

Dörken Sistem A.Ş., faaliyetlerine Dörken'in “Delta" markası ile ürettiği çatı, cephe ve temeller için su yalıtımı ve drenaj sistemlerini Türkiye pazarına sunarak başlamıştır. 2006 yılı itibariyle Kocaeli İzmit’te bulunan fabrikasında Dörken’in “Delta" markası ile “temel duvarları drenaj levhası" üretimine başlanan Dörken Sistem, yapılan yatırımlarla üretim ağını geliştirmektedir.
www.doerken-sistem.com

  • Anadolu Asya Avrupa (AAA)

Dış ticaret alanlarında hizmet vermek üzere 1998 yılında kurulmuştur. AAA'nın ana faaliyet alanı, petrol ürünlerinin alım satımıdır.

  • Erdem Sigorta

Tamamen Erdem Grubu'na ait bir şirket olan Erdem Sigorta, sigortanın her alanında tüm Türkiye'de hizmet vermektedir ve Genpa bayilerini acenta olarak atayarak kendilerine ek iş alanları yaratmaktadır.

  • Nezih Sosyal Hizmetler Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Nezih Sosyal Hizmetleri, gerek yurt içi gerekse yurt dışında her türlü temizlik, bakım, onarım ve taahhüt hizmetleri vermek amacıyla 19.12.2000 yılında kurulmuştur. Ayrıca kiralama, kiraya verme, alım satım, ithalat ve ihracat alanlarında da faaliyet göstermektedir.

  • Elektromekanik Yapı Malzemeleri İnşaat İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Elektromekanik A.Ş. olarak;
Forklift,
Çekici,
Platformtruck,
Süpürge,
Vinç,
El çekicileri,
Hidrolik transpalet gibi araçların,
Anlık arıza onarımı,
Günlük arıza onarımı,
Periyodik bakımları,
24 saat bakım hizmetlerini vermekteyiz.

YUKARI